Излизат резултатите от първото класиране за прием в детските градини и ясли в София, като общината ще представи данни за недостига на места и възможностите за следващите класирания.
Родителите могат да редактират и пренареждат желанията си в общинската образователна система до 12:00 ч. на обяд.
При това класиране се очаква недостигът да спадне до около 7000 деца.Това е с близо 2000 по-малко спрямо миналата есен.
„Недостигът в градинските групи постепенно се преодолява с новото строителство, но основното предизвикателство остават яслите и липсата на медицински персонал“, каза кметът Васил Терзиев преди дни.
Второто класиране е насрочено за 5 юни, а третото – за 19 юни.
Източник: bTV




