Министърът на земеделието Пламен Абровски коментира кадровите промени в БАБХ, като заяви, че смяната на ръководства е обичайна практика за всяко управление и част от формирането на собствен екип.
„Наистина не мога да разбера цялата тази истерия около това действие. Всеки министър назад във времето е правил кадрови промени. Дори министър Христанов, моят предшественик, когато дойде, освободи шефа на БАБХ нямаше истерии, нямаше проблеми. Това е нещо абсолютно очаквано. Всяко управление си има собствен екип“, каза той.
Той направи и по-широк коментар за развитието на ветеринарната система у нас и предишни кадри в нея.
„Ако върнете назад във времето, аз съм част от системата от 2004 година, тази агенция е имала директори, пред които г-н Мавровски може само да се прекланя. Директори с много сериозни европейски връзки. Ветеринарната наука в България по времето на проф. Коко Белев беше издигната на световно ниво. България е една от страните, създали Световната организация по здравеопазване на животните преди над 100 години“, каза той.
На въпрос дали има приемственост в агенцията въпреки кадровите промени, министърът отговори, че такава съществува.
„Има, има приемственост. Никой не е отрекъл това, което той е казал. Дори проф. Янчева е с безупречна репутация и съм убеден, че тя ще надгради работата на г-н Мавровски“, каза той.
SafeNews припомня, че според д-р Мавровски заповедта за освобождаването му е получена на бланка на Министерския съвет, но без подпис и без официален печат.
Това поражда въпроси около начина, по който е извършена процедурата по освобождаването му, както и дали са спазени всички административни изисквания.
Източник: БНТ





