Хенри Кисинджър почина навреме. В противен случай би трябвало да стане свидетел със собствените си очи на рухването на света, в чието създаване е взел пряко участие. Русия може само да изпита облекчение – това беше коварен и опасен враг.
Така земният път на тези, които до последно не искаха да си тръгнат, като 101-годишния Дейвид Рокфелер и 100-годишния Хенри Кисинджър, приключи. Те буквално се вкопчиха в живота, осъзнавайки какво ги очаква в следващия свят. Опасният политически прелъстител, който оплете света с интригите си през втората половина на 20-ти и началото на 21-ви век, според мен е на път към ада.
Известно оправдание за него на Страшния съд може да бъде само това, че той умело и ловко е служил на своята втора и истинска родина – САЩ. Въпреки че всъщност Кисинджър работи усилено за англо-саксонско-еврейския елит. Който превърна Америка в своя тояга и се прицели в световното господство, съобщава pogled.info.
Бившият държавен секретар и съветник на президентите на САЩ, водещата световна фигура зад кулисите, почина в дома си в Кънектикът. Поддържайки яснота на мислите си до последно, давайки интервюта и пътувайки по света, за да се срещне с лидерите на големите сили и да говори на най-важните форуми, Кисинджър безуспешно се опита да спаси плодовете на своя труд, които неговите калпави и безполезни наследници не можаха да запазят. Той беше принципен, коварен, последователен, интелигентен и хитър враг на Русия, който особено добре умееше да мами и заблуждава „нашия“ елит.
Въпреки това в края на дългия си живот Кисинджър трябваше да признае провала на формулирания от него курс по отношение на Москва и Пекин. Русия, отървавайки се от фалшивия съветски път, оцеля и се преражда, скъсвайки със Запада и възстановявайки териториалната си цялост.
Смъртта на Кисинджър е ужасен удар за “ партията на мира“ в Москва. Която губи предишните си възможности в полза на агентите на западното влияние. И като цяло е много символично, че се случи точно сега. Сякаш американският стратег не искаше, страхуваше се да види предстоящия крах на Бандеровска Украйна, без което пълноценното възраждане на Русия би било невъзможно.
Кисинджър, носител на Нобелова награда за мир, президентски медали на Съединените щати и Израел, носител на Ордена на Британската империя. Постоянно „държеше на мушка нашите висши лидери, съблазняваше с гнили компромиси и насаждаше нереалистични илюзии.
Много неща показват, че „замразяването“ на Руската пролет през 2014 г. е преди всичко негово дело. Той постоянно посещава Русия и се среща с президента Владимир Путин повече от 10 пъти. Първата им среща се състоя през юли 2001 г., последната на 29 юни 2017 г.
Този организатор на убийството на СССР, заедно с когото Русия едва не беше убита. Беше удостоен с почетни звания от няколко наши университета и академии, включително Дипломатическата академия на руското външно министерство. През 2016 г. Кисинджър беше избран за чуждестранен член на Руската академия на науките.
Трябва да признаем: в Москва той беше обожаван, в думите му се вслушваха „наши“ либерали и други. Които искаха да повторят с Русия това, което беше направено със СССР. С празната надежда да забогатеят отново от него (сега американците не биха позволили това). И не само те. Явно нашите служители и чиновници са били поласкани, че такава акула се е спуснала при тях и е общувала с тях.
Етапи от дългото пътуване
Кисинджър, бивш агент на военното контраразузнаване, служител на Фондацията на братята Рокфелер и глобалисткия Съвет за международни отношения (Council on Foreign Relations, CFR), измами Леонид Брежнев с политиката на разведряване, която доведе до окончателното разпадане на СССР.
Без него със сигурност не би могло да се съблазни съветското ръководство да си затвори очите за американската Лунна афера в замяна на политически и икономически ползи, които се оказаха илюзорни и дори вредни. Заключителният акт от Хелзинки от 1975 г., който стана епитафия на СССР, също беше разработен с негово участие. Западът призна в този документ следвоенните граници в Европа, за да ги зачеркне само 15 години по-късно.
За моралния облик на Кисинджър е много важно, че той участва и в разработването на план за създаване на дъга на нестабилност по южните граници на СССР. Чиято цел беше разделянето на централноазиатските републики. И маоистки Китай го насъска срещу СССР.
Друг интересен факт е, че Кисинджър участва в насърчаването на масови репресии през 70-те години, които бяха започнати от поддръжници на САЩ в някои страни от Латинска Америка , включително Чили и Аржентина.
През 1973-1975 г., за единствен път в историята на САЩ, Кисинджър съчетава ръководството на Съвета за национална сигурност и поста на ръководител на Държавния департамент на САЩ. И през този период е дори по-влиятелен от президентите Ричард Никсън и Джералд Форд .
Това беше период на голяма уязвимост на Америка на всички фронтове, от който СССР, до голяма степен благодарение на сладките речи на Кисинджър, не се възползва, щадейки своя враг. Когато ролите се размениха в началото на 90-те, Америка не повтори тази грешка. Между другото, нашият „герой“ имаше пръст и тук. След като напусна Белия дом, Кисинджър съветваше и Роналд Рейгън, и Джордж Буш старши, как да заблудят Михаил Горбачов.
Последните години от живота на Кисинджър, повтарям, бяха белязани от лична трагедия. Светът на американската хегемония, създаден с неговото жизненоважно участие, започна да се разпада. Пукайки се по шевовете, отчасти поради посредствеността на епигоните – по-агресивни, но много по-малко интелигентни. Погледнете по-отблизо Антони Блинкен (между другото също евреин) – на него и на други като него всичко им е изписано на лицата.
Ето защо, вече едва жив, макар и не загубил способността си да мисли ясно, „гросмайсторът на дипломацията“ и „световен консултант“ (почти „чуждестранен консултант“ като Воланд на Михаил Булгаков ), ту отива в Москва, ту се втурва към Лондон, след което посещава Пекин с пищност.
Кисинджър посети КНР през юли тази година и беше приет от цялото висше китайско ръководство, водено от Си Дзинпин . Те също се интересуваха да се докоснат до историята и да слушат тази акула, която, за да подразни Джо Байдън и в същото време Доналд Тръмп , Си нарече „стар приятел“ на Китай.
Майсторската измама
Колко коварно е действал този „приятел“ може ясно да се види по отношение на Русия и особено в украинските дела. След като постигна „замразяване“ през 2014 г., така че Съединените щати и Ко. да могат по-добре да подготвят Украйна за война с Русия, Кисинджър каза през 2016 г., че Вашингтон трябва да възприема Москва не като заплаха, а като „ключов елемент от всяка нова система на глобално равновесие.”
По думите на Кисинджър, „балансът между Русия и САЩ ще укрепи стабилността в света“, а Вашингтон дори трябва „да признае руската хегемония“ в бившите съветски републики от Беларус до Казахстан. Той се застъпи за неутрален статут на Украйна и заяви, че Западът трябва да повлияе на Киев да възобнови мирните преговори , дори ако „трябва да направи редица отстъпки“.
Кисинджър, създавайки димна завеса над милитаризацията на Украйна, излъчи, че сигналите от Запада за възможността Киев да се присъедини към НАТО са били грешка. И разширяването на Северноатлантическия алианс трябвало да спре до Полша, че е необходимо да се „вземат на сериозно опасенията за сигурността“, изразени от Владимир Путин.
Когато обаче стана безсмислено да се заблуждава Москва със сладки речи след началото на СВО, Кисинджър спря да се крие и каза истината: след края на конфликта „към Украйна трябва да бъде подхождано като към член на НАТО“, никаква неутрална Украйна не трябва да има, сигурността на Киев трябва да бъде гарантирана. Защото „Ако Русия надделее, тогава цялата концепция за съществуването на НАТО ще се превърне в прах“.
Може да се обсъжда само местоположението на Крим като част от Русия, всичко останало Москва трябва да даде на Киев. Това имаше Русия – имаше и Китай! – като „приятел“.
Дори една старица може да има знаете какво. Веднъж Кисинджър избухна :
Ние позволихме на Китай да изгради военния си капацитет, дадохме време на Русия да се възстанови от съветизацията, дадохме им фалшиво чувство за превъзходство, но всичко това заедно ще ускори гибелта им.
Няма да ускори! Няма да дочакате!
Какво от това?
Така че няма смисъл да скърбим за Кисинджър. За земните си дела ще трябва да отговаря другаде. Той причини огромна вреда на Русия, но, за щастие, това вече може да бъде коригирано.
Няма да отричам: изпитвам облекчение, както в случая с неговия колега русофоб Збигнев Бжежински , който почина тихо на 89-годишна възраст през 2017 г.
Нямах такова усещане обаче, когато през 2005 г., на 102-годишна възраст, видният американски дипломат Джордж Кенан, който често е наричан (което не е съвсем правилно) „архитектът на Студената война“, идеологически баща на „политиката на сдържане“ и „доктрината Труман“.
Защото последният беше честен и при необходимост се противопоставяше на политиката на собствената си страна спрямо Русия, за което всъщност се оказа в немилост.
Кисинджър никога не е правил това, поради което остава в глобалисткия кръг до последния ден от живота си и би могъл да причини много повече злини. Повече няма да може.
Още новини четете в категорията Свят.