Япония създава първото в света напълно екологично гориво. Азиатският пазар на устойчива мобилност се стреми да изпревари Америка и в някои отношения успява да го направи. Видяхме го със „сливането“ на три легендарни автомобилни производителя, а сега го виждаме отново с първото в историята екологично гориво. Защо го наричат така? Открийте двигателя, който разбива на пух и прах водородните и електрическите автомобили в една безпрецедентна концепция.
Нов двигател от Япония, който ще направи революция по пътищата: сбогом на електромобилите
В изненадващо нетрадиционно усилие Toyota планира да въведе нов вид ДВГ, който може да работи с екологични горива, като водород и биоетанол. Японският автомобилен производител Suzuki Motors заяви, че това, което той нарича „прероден двигател“, технологиите могат да изминат дълъг път, за да предоставят на клиентите разнообразни възможности за избор на гориво.
Новото семейство ДВГ в Toyota ще бъде по-леко, компактно и ще демонстрира ефективност в допълване на електрическите двигатели в хибридните автомобили. Двигателите ще действат като спомагателни, като електромоторът ще бъде основният силов агрегат.
Чрез този подход компанията за производство на автомобили възнамерява да създаде ефективен двигател за ерата на електрификацията с повишена ефективност, чрез създаване на по-чисти функции на двигателя, но с усещането и характеристиките на традиционните ДВГ (не забравяйте, че водородът също е система с вътрешно горене).
Japan announces world’s first green fuel: this engine shatters hydrogen and EVs https://t.co/yvAlu559xc
— ➕MagaMiga🇺🇸🇮🇱 (@magametada9941) June 10, 2024
Япония се е фокусирала върху това ново гориво
Друга също толкова уникална характеристика, проявена от екологичните горивни двигатели на Toyota, е фактът, че те използват водород за задвижване на двигателя на автомобила. Автомобилната компания също се фокусира върху усъвършенстването на технологията на водородните двигатели, състезателният автомобил Corolla Sport H2 Concept се използва като тест за бързи подобрения.
Специално за Moto GP, редовият 3-цилиндров двигател с турбокомпресор от GR Yaris е запазен, но с корекции за водородно гориво, което средно гори при по-висока температура и по-бързо в сравнение с бензина.
Друго забележително сътрудничество между Toyota и Denso е разработването на стандартизирани горивни инжектори, които са в състояние да разпръскват водороден газ под налягане в горивните камери. Ненормалното горене е основен проблем при водородните двигатели, а в конструкциите на двигателите на Toyota се използват компоненти, устойчиви на топлина.
Toyota иска да бъде водеща на пазара през 2050 г.: другото гориво (не водородно), което разработва
Освен с водород, новите двигатели на Toyota ще могат да се адаптират и към горива от биоетанол. Компанията участва в сътрудничество с няколко различни партньори, които могат да стимулират използването на биогорива, тъй като вече закупените автомобили могат да постигнат въглеродна неутралност.
За да постигне широкомащабно използване на биогорива на развиващите се пазари, Toyota предлага на тези пазари автомобили, съвместими с биогорива, и гарантира инфраструктурата за подпомагане на пазарите на биогорива. Местните партньори на Toyota, Subaru и Mazda също участват в „семинара на Toyota за множество пътища“.
Целта е да се демострират техните опити за проектиране на по-екологични двигатели на компанията в подготовка за новите стандарти за емисии. Subaru наблегна на характерните за тях по-малки хоризонтално разположени бутални двигатели, Mazda разказа за това как се подготвя техният отличителен роторен двигател за електрификация.
От Toyota заявиха, че компанията иска да постигне нулеви нетни въглеродни емисии до 2050 г. и смятат, че екологичните двигатели са добро решение.
Този нов двигател разбива на пух и прах водородните и електрическите превозни средства с всички възможности, които сега ще се открият. Ключът е в зеленото гориво, с което от сега нататък можете да пълните собствения си автомобил. Защо да го направите? Не само защото ще имате по-големи спестявания, но и защото спестявате замърсяващите емисии на атмосферата.
Източник – Ecoticias/Превод:Safenews