Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 29-годишен мъж за три престъпления след зрелищна гонка с полицията в столичния квартал „Обеля“, завършила с удари в осем автомобила.
Според събраните до момента доказателства инцидентът е станал на 30 май 2026 г. в София
Мъжът с инициали Ц.Б. управлявал лек автомобил BMW, когато полицейски служители му подали звуков и светлинен сигнал за спиране.
Вместо да се подчини обаче, шофьорът натиснал газта и започнало преследване из улиците на квартала. От прокуратурата посочват, че по време на гонката той се движел с висока скорост и създал сериозна опасност както за гражданите, така и за публично и частно имущество.
По време на бягството си Ц.Б. ударил общо осем автомобила и нанесъл значителни материални щети.
След задържането си мъжът отказал проверка за употреба на алкохол и наркотични вещества, както и да изпълни предписание за изследване по надлежния ред.
По случая е образувано досъдебно производство
С постановление на дежурен прокурор обвиняемият е задържан за срок до 72 часа, а Софийската районна прокуратура вече е внесла искане в съда за налагане на най-тежката мярка – „задържане под стража“.
Източник: 24 часа





