Националната ни състезателка по художествена гимнастика Стилияна Николова спечели златния медал във финала на бухалки на Европейското първенство във Варна, съобщават от „bTV Спорт“.
Безупречна
В последния ден на шампионата, който се провежда във Варна, родната състезателка вдигна на крака феновете в залата с безупречно съчетание с един от любимите си уреди.
За динамичната композиция тя заслужи резултат от 29,750 точки, като това ще я постави на най-високото място на почетната стълбица по-късн днес. След нея се наредиха Мария Борисова (Русия) с 29,200 и Даниела Мунитс (Израел) със същия резултат.
Поредна титла
Това е четвърто отличие за Стилияна от 42-ото издание на първенството. Тя е шампион в отборната надпревара заедно с всички представителни на България, има и два сребърни медала – в многобоя и за съчетанието с топка.
За втори път в кариерата си Стили печели европейска титла с бухалки след тази от Талин през 2025 г. Това е девето злато от европейски първенства за нея.
В днешния ден на грациите ни им предстоят още два финала.
Източник: bTV





