Сериозни промени в организацията на железопътния транспорт в София ще бъдат въведени в края на май заради нов етап от модернизацията на железопътния възел в столицата, което предполага малък ЖП хаос. От БДЖ съобщиха, че ограниченията ще бъдат в сила от 23:40 часа на 30 май до 13:40 часа на 31 май.
Влаковете за Пловдив няма да тръгват от Централна гара
Причината за временната организация е прехвърлянето на движението между Централна гара София и гара Подуяне пътническа от стария към новоизграден железен път. Дейностите са част от проекта на НКЖИ за реконструкция на железопътния възел София. През този период всички влакове по направление Пловдив няма да пристигат и няма да заминават от Централна гара София.
Къде ще се качват пътниците
Мотрисните влакове по линията София – Искър ще тръгват и пристигат от гара Подуяне пътническа. Композициите с локомотив и вагони ще бъдат обслужвани от гара Искър.
От БДЖ уверяват, че ще бъдат пуснати допълнителни влакове между гарите Искър и Подуяне пътническа, за да се осигури връзка с останалите композиции.
Пътуващите ще могат по-лесно да стигат и до метростанция „Искърско шосе“, както и до спирките на градския транспорт.
Ново прекъсване и през юни
От железниците предупреждават, че предстои и ново временно прекъсване на движението между гарите София и Подуяне пътническа. То е планирано за 7 юни в интервала от 07:30 до 13:30 часа. Според БДЖ тогава ограниченията ще бъдат по-кратки и ще засегнат по-малко влакове.
Проверявайте разписанията предварително
От компанията препоръчват всички пътници да проверяват предварително актуалното разписание.
Информация може да бъде получена чрез електронния пътеводител на сайта на БДЖ, на билетните каси, информационните гишета и националния информационен телефон на дружеството.
А за хиляди пътници в София и региона краят на май ще означава едно — повече нерви, повече прекачвания и сериозна промяна в обичайния път към дома.
Източник: БДЖ, Марица





