Възрастта е просто число – 104-годишна жена скочи с парашут. Възрастната дама от Чикаго остави проходилката си на земята и направи тандемен скок над Северен Илинойс.
Дороти Хофнър вероятно ще бъде сертифицирана като най-възрастния човек, скачал някога с парашут.
„Възрастта е просто число“, казва възрастната дама пред ликуващата тълпа. Тя се приземи в Отава – на 140 км югозападно от Чикаго, съобщават американските издания.
Световният рекорд на Гинес за най-възрастен парашутист беше поставен през май 2022 г. от 103-годишната Линея Ингегард Ларсон от Швеция. Но от Skydive Chicago разговарят със Световните рекорди на Гинес, за да впишат скока на Хофнър като нов рекорд.
За първи път Дороти скача с парашут, когато е на 100 години
Тя получи помощ, за да се изкачи по стълбите и да се присъедини към другите в самолета, чакащи за полет в небето. Тя остава проходилката си точно пред летателната машина.
При първото си преживяване Дороти е трябвало да бъде избутана от самолета. Но сега, вързана към инструктор, тя настоява да ръководи скока. Той се изпълнява от над 4100 метра височина.
„Да тръгваме, да тръгваме, Джеронимо!“, казала възрастната жена.
Полетът и бавното ѝ приземяване продължили седем минути.
Тя изглежда спокойна и уверена, когато самолетът се издига и задната му врата се отваря, за да разкрие жълтокафявите ниви отдолу.
Дороти се спуснала от самолета с перфектно превъртане напред в небето, преди да полети стабилно със свободно спускане и с корем към земята
Приятели на Дороти се втурнали да я поздравят, докато ѝ носят червената проходилка, която използва.
„Прекрасно. Горе беше прекрасно. Възхитително, не можеше да бъде по-добре“, споделя 104-годишната жена, която през декември, ще стане на 105.
За следващата година тя планира да полети с балон с горещ въздух.
Използването на „Джеронимо“ при вълнение идва от името на лидера на апачите, който има огромна роля в съпротивата срещу мексиканската и американската експанзия в края на 19-и век.
През десетилетията „Джеронимо“ се превръща в синоним на храброст, смелост и неподчинение. Използваме го, когато сме на път да направим нещо дръзко, приключенско и вълнуващо. То служи за възклицание, за да покажем емоциите си, или за насърчаване – особено в спортни и други състезателни събития.