От днес започва ремонт на автомагистрала „Тракия“ в участъка в област Стара Загора, като движението в 11-километрова отсечка към Бургас ще бъде временно пренасочено. Целта на ремонта е обновяване на настилката и подобряване на безопасността преди активния летен сезон.
Ремонтните дейности обхващат платното за движение към Бургас в участъка между 218-ия и 229-ия километър.
По време на строително-монтажните работи трафикът ще бъде пренасочен и ще се осъществява двупосочно в платното за посока София. След приключване на ремонта в платното за Бургас, дейностите ще продължат и в платното към столицата, като движението ще бъде организирано в вече обновената отсечка.
„Целта е ремонтът да приключи преди активния летен сезон, за да се осигури по-безопасно и комфортно пътуване към българското Черноморие“, посочи инж. Ивайло Донев от Областно пътно управление – Стара Загора към Агенция „Пътна инфраструктура“.
Прогнозният срок за завършване на ремонтните дейности и в двете платна е краят на юни. При очаквано интензивно движение трафикът ще бъде регулиран от екипи на Пътна полиция.
По думите на инж. Донев в последните години в участъка са установени редица дефекти по настилката – единични дупки, коловози, вдлъбнатини и други неравности.
Ремонтът предвижда цялостна подмяна на асфалтовата настилка, полагане на нова пътна маркировка и пътни знаци, както и дейности по отводняването.
Източник: NOVA





