Остава последният месец, в който банките и „Български пощи“ обменят безплатно левове в евро, преди да бъдат въведени такси за услугата в търговските банки. След това безсрочна и безплатна обмяна ще продължи единствено в Българската народна банка по официалния курс.
След края на юни банковите институции ще продължат да извършват обмяна, но вече ще имат право да налагат такси.
Съгласно правилата Българската народна банка ще обменя левове безплатно, безсрочно и в неограничено количество по официалния валутен курс.
Източник: NOVA





