Сигнал за бомба е получен днес на летище „Васил Левски“ в столицата. Веднага е задействан план за действие при подобни сигнали. Пътници не са евакуирани, но летището оперира при засилени мерки за сигурност.
Бомбена заплаха е получена и в столичната болница „Света София“.
Сигнали за бомби в почти цялата страна
От МВР съобщиха , че са получени имейли със сигнали за поставени взривни устройства в различни институции в редица градове у нас.
В училището в град Годеч се е наложилa кратка евакуация на учители и ученици. След това учебният процес е бил възстановен.
Имейл със заплаха за бомба доведе до евакуация и на учениците в гимназия в Бургас.
Общо десет сигнала за поставени взривни устройства са били подадени към училища и детски градини в област Кърджали. Заплаха за бомба на общия имейл е била получена и в БНР – Кърджали.
В две училища в Нова Загора също са получени заплахи за взривни устройства и са предприети необходимите мерки.
Очаквайте подробности!
Източник: NOVA





