Големият ремонт на „Топлофикация“ в София започва днес. До 6-ти октомври се спира топлоподаването в столичния квартал „Дружба 2“ и комплекс „Цариградски“.
Дейностите стартират с монтиране на спирателна арматура. Общата продължителност на ремонта е 90 дни.
Топлоподаването няма да бъде спряно през целия период, а поетапно и ще се ограничава само в участъците, в които се работи. Ремонтът ще засегне 120 жилищни сгради в района, като ще бъдат подменени над 10 километра топлопроводи и свързаните с тях съоръжения.
SafeNews припомня, че „Топлофикация София“ не разполага със средства, за да компенсира жителите на столичния квартал „Дружба“ 2, заради спирането на топлата вода и парното от октомври до Нова година.
Софиянци ще остават без топлоподаване в района максимум за 15 дни, като първоначално ще бъде спряно топлоподаването на 2-ри октомври за три дни.
ДЪНО! „Топлофикация София“ НЯМА ПАРИ, за да компенсира жителите на „Дружба“ 2
Източник: БНТ





