Тялото на румънска туристка беше открито под развалините на срутена жилищна сграда в източногерманския град Гьорлиц, докато спасителните екипи продължават издирването на още двама души – жена от Румъния и мъж с българско и германско гражданство. Инцидентът вероятно е свързан с експлозия вследствие на изтичане на газ.
Многоетажната жилищна сграда в Гьорлиц, провинция Саксония, близо до границата с Полша, се срути в понеделник вечерта.
Тялото на 25-годишната румънка е било открито под отломките около 22:30 ч. местно време снощи. Спасителната операция е била временно прекратена заради съдебномедицински действия и изваждането на тялото.
В неизвестност остават още двама души – 26-годишна румънка и 48-годишен мъж с българско и германско гражданство.
В сградата са се намирали апартаменти за краткосрочно настаняване и туристи под наем.
Кметът на Гьорлиц Октавиан Урсу, който е с румънски произход и е представител на Християндемократическия съюз, заяви, че срутването вероятно е причинено от газова експлозия.
По негови думи е бил установен продължаващ газов теч, който допълнително усложнява спасителните действия.
SafeNews припомня, че използването на тежка техника е ограничено, тъй като има опасения от евентуална експлозия заради скъсани газопроводи.
Трагедия в Германия: Издирват българин под руините на рухнала сграда (ВИДЕО)
Източник: БТА





