Рецидивист, излязъл от затвора в края на март, извади нож на полицаи в София, а за задържането му се наложило униформените да използват тейзър. Това съобщи началникът на „Криминална полиция“ в 6-о РУ към СДВР Бисер Иванов.
След освобождаването си от затвора 68-годишният мъж започнал да извършва кражби от автомобили, паркирани в района на търговски център в квартал „Красна поляна“. По данни на полицията той действал всеки път между 10 и 12 часа през деня.
Основно крадял касетофони и различни вещи, оставени в колите.
Засечен е между автомобилите рано сутринта
Около 8:30 часа тази сутрин мъжът бил забелязан да се движи между паркирани автомобили в района. Униформени полицаи го видели и веднага направили опит да го задържат. Тогава рецидивистът извадил нож срещу служителите на реда. За да бъде обезвреден, полицаите използвали тейзър, след което му поставили белезници.
Разследват го и за заплаха
Мъжът е задържан за 24 часа. По случая вече има няколко преписки за кражбите от автомобили, а заради извадения нож се води разследване и за закана срещу полицаи.
Поредният инцидент отново поставя темата за рецидивистите, които малко след излизането си от затвора отново се връщат към престъпленията.
Източник – 24 часа








