Известни схемаджии и активисти на обилни хранилки се бутат като мухи на мед и се надвикват кой е най-подходящ, за да бъде назначен при разпределението на милионите за събитието, да се закачи на хранителната верига за разпределението на милионите и установяването на благодатни контакти с чужденците, с които да се разберат като евролиберали с евролиберали. Така разкрива в свой ексклузивен коментар по повод организацията на „Евровизия“ бившият шеф на СЕМ Соня Момчилова. В текста си Момчилова защитава избора на Иво Христов за главен организатор на събитието, като се обосновава: „Нужно е да имаш вроден усет, натрупана ерудиция и опит в менажирането на средства и ресурси„.
SafeNews публикува целия текст без редакторска намеса:
Чувам много възмутени граждани, въоръжени с микрофони (би трябвало да са журналисти), които не задават въпроси, а директно облъчват с внушения. Тревожат се защо Иво Христов ще координира организацията на Евровизия догодина, след като не бил фен на музикалния конкурс.
Хем ми е смешно, хем недоумявам как е възможно да си толкова ограничен, че да не осъзнаваш, че за да свършиш една работа, не е нужно да си татуираш „Евровизия“ на врата или прасеца.
Нужно е да имаш вроден усет, натрупана ерудиция и опит в менажирането на средства и ресурси.
А да си скептичен към това, с което се занимаваш, изобщо не е вреда – напротив, помага да противодействаш на кича и абсурдността в залитането по моди с отпаднала необходимост. Гарантира дистанциран и обективен поглед върху процеса.
Всички кандидати, самопровъзгласили се за гурута в шоубизнеса и организирането на мащабни пачанги, се тълпят, за да бъдат забелязани.
Като булки на пазара в Рибново, те се съсипаха да се хвалят – първо индивидуално, после взаимно – какви бонзи са. Колко са разпознаваеми в средите на Евровизия и лобитата и най-вече какви правоверни венцехвалители на конкурса са – конкурс, който без съмнение е тежко политизиран.
Известни схемаджии и активисти на обилни хранилки се бутат като мухи на мед и се надвикват кой е най-подходящ, за да бъде назначен при разпределението на милионите за събитието, да се закачи на хранителната верига за разпределението на милионите и установяването на благодатни контакти с чужденците, с които да се разберат като евролиберали с евролиберали.
Едно трябва да е ясно и категорично да се проумее – за да се свърши една работа, не са нужни врещящи фенове, а тихи, хладни умове и професионалисти с вкус, опит и почтеност.
Иначе Бангаранга да е!
Позицията в този коментар отразява личното мнение на автора и може да се различава от тази на SafeNews

SafeNews припомня, че избраният за организатор на събитието в България вицепремиер Иво Христов заяви, че страната ни ще може да се справи с организирането на „Евровизия 2027“ и да се представи достойно
Той определи домакинството на конкурса като сериозно изпитание, но и като възможност за страната, включително за развитието на туризма и международния ѝ имидж.
„Можем да си позволим „Евровизия“ и вярвам, че ще се представим на ниво.Досега България не се е сблъсквала със събитие от подобен мащаб. Организирали сме големи спортни събития и различни международни инициативи, но не се е стигало дотам целият свят да обърне поглед към България в рамките на няколко дни“, каза той.
По думите му непредвидените разходи за „Евровизия 2027“ имат потенциал да генерират значителни приходи в бъдеще, които могат да надхвърлят вложените средства.
Вижте още какво каза той по въпроса:
„Евровизия 2027“! Иво Христов категоричен: Можем да се справим





