София отново става столица на книгите с началото на Пролетния панаир на книгата пред НДК. В продължение на седмица събитието събира издатели, автори и читатели от България и чужбина.
В рамките на една седмица над 150 български издателства ще представят както най-новите си заглавия, така и вече добре познати и обичани книги.
Още в първия ден на събитието, посетителите ще имат възможност за среща с номинираната за „Букър“ Рене Карабаш, която ще раздава автографи.
За най-малките читатели са подготвени специални изненади – литературни игри, загадки и дори възможност за „интервю“ с любим герой от книга.
Източник: NOVA




