Днес в движение се пускат 4 от общо 8 нови метровлака за столичното метро. Машините на „Шкода“ са част от програмата за модернизация на подземния транспорт.
Първите четири композиции започват да превозват пътници и ще се движат по линии 1, 2 и 4. Въвеждането им в експлоатация ще става поетапно.
Новите метровлакове ще бъдат представени в депо „Обеля“, като е предвидена и демонстрационна обиколка до метростанция „Сливница“.
Източник: БНТ





