След решението на първата инстанция да го освободи без мярка за неотклонение, 20-годишният студент Александър Георгиев отново застава пред съда. Софийският апелативен съд ще реши дали обвиненият по случая със смъртта на 16-годишно момиче в Благоевград да остане на свобода. При инцидента от същата сграда падна и 17-годишно момче, което остава в болница.
Александър Георгиев е обвинен в умишленото убийство на момичето. На първа инстанция съдът го освободи без мярка за неотклонение, като магистратите приеха, че към момента липсват достатъчно доказателства, които да го свързват със смъртта на момичето.
От прокуратурата заявяват, че въпреки ранния етап на разследването са събрани данни, които обосновават обвинението. Допускат обаче и възможността то да бъде променено в хода на разследването.
SafeNews припомня, че съдия Диана Узунова освободи 20-годишния студент Александър Георгиев от ареста след продължило с часове напрегнато заседание в Окръжния съд в Благоевград.
ЕКСКЛУЗИВНО: Пуснаха 20-годишния студент Александър Георгиев от ареста (ВИДЕО)
Източник: NOVA





