Шофьор на пътнически автобус, който е трябвало да превози деца на ученическа екскурзия до Русе, е бил заловен с над 1 промил алкохол при проверка преди пътуването.
Инцидентът е станал в Горна Оряховица по време на рутинен полицейски контрол пред училище, като превозът е бил осъществен след подмяна на водача.
Около 8:00 ч. сутринта пред училището в Горна Оряховица полицейски патрул извършва проверка на шофьора, като дрегерът отчита над един промил алкохол. Великотърновската фирма изпраща друг водач, който също е тестван, но пробата му е отрицателна, след което екскурзията продължава.
По първоначална информация шофьорът вероятно ще бъде задържан за 24 часа.
Източник: NOVA






