Един миг невнимание, един подхлъзнат крак… и всичко можеше да приключи по най-страшния начин – случайни минувачи в центъра на София са станали свидетели на опасна сцена с деца, провесили се от прозорец на втория етаж на 1 СУ „Пенчо Славейков“, намиращо се на метри от Триъгълника на властта.
Снимки, публикувани в GlasNews, показват как едно от децата се е промушило между прозореца и предпазната мрежа — на височина от около 6-7 метра.
По думи на очевидци е имало и второ дете, което също е излизало извън прозореца, макар да не се вижда на кадрите.
„Не ни пука“
Една от свидетелките — Кристина Славчева — разказва в социалните мрежи, че е опитала да предупреди децата за риска.
„Позволих си да й обясня, че така има риск за здравето на нея и приятелката й“, пише тя.
Реакцията на момичетата обаче била кратка и смразяваща: „Не ни пука.“
Славчева призовава както училището да засили контрола, така и родителите да говорят повече с децата си за опасностите и границите, които не бива да бъдат прекрачвани.
Когато секундите решават всичко
Случката отново отвори тежкия разговор за поведението на децата, липсата на страх от риска и границите, които все по-често изглеждат размити. Особено когато става дума за училищна среда — място, което би трябвало да бъде сигурно. Защото понякога между „детска игра“ и трагедията има само една секунда…
Източник: GlasNews.bg






