Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви изпращането на още 5000 американски войници в Полша. Решението идва на фона на преразглеждането на военното присъствие на САЩ в Европа и дни след сигнали за отлагане на разполагането на американски части в страната.
„Въз основа на успешното избиране на настоящия президент на Полша Карол Навроцки, когото с гордост подкрепих, както и на отличните ни отношения с него, с удоволствие обявявам, че Съединените щати ще изпратят още 5000 войници в Полша“, написа в социалната си мрежа Тръмп.
В началото на май Пентагонът съобщи, че Вашингтон ще изтегли 5000 американски военнослужещи от Германия, след като германският канцлер Фридрих Мерц заяви, че Иран „унижава“ Съединените щати на масата за преговори.
SafeNews припомня, че най-малко пет държави от НАТО на източния фланг на Европа бързат да кандидатстват за американски войски на своя територия, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще изтегли 5 000 или повече войници от Германия.
Румъния, Полша, Литва, Латвия и Естония на лов за американски войници (ВИДЕО)
Източник: БНТ






