Айнщайн е предсказал този „невъзможен“ двигател преди 100 години: сега успяха да го направят работещ! Предвижданията на Айнщайн са толкова разнообразни, колкото и невероятно верни, а като пример можем да посочим не само черните дупки, но и гравитационните вълни и дори един нов двигател, който току-що открихме. Той го е предложил преди почти един век, а сега специалистите са успели да го накарат да работи за първи път. Най-шокиращото нещо от всичко? Той не работи с нито едно от познатите ви горива, нито с амоняк или метанол.
Този двигател е предсказан от Айнщайн: 100 години по-късно е създаден за първи път
Сред трудовете, които оказват значително влияние върху широката общественост и популярната култура, са теорията на относителността на Алберт Айнщайн и известното му уравнение E=mc². Ядрените реакции, които той изследва, могат да се използват за производство на енергия според последиците от работата му.
Това е една от фундаменталните идеи, използвани днес в задвижването, особено при използването на задвижване чрез термоядрен синтез. RocketStar, новаторска компания за аерокосмически технологии, направи още една стъпка напред с нов протонен двигател с ядрен синтез на импулсно плазмено задвижване.
Това ефективно нововъведение има качествата да направи революция в космическата индустрия, като представи по-ефективни начини за пътуване в космоса. FireStar, обикновено наричан протонен двигател, е подобрено устройство за задвижване на космически кораби, което използва импулсна плазма и ядрен синтез.
Einstein predicted this impossible engine 100 years ago: now they have succeeded in making it work. https://t.co/AvgxkksFR1 pic.twitter.com/ERcV4oAREo
— Ø Vazquez 🍯 (@OVG369) June 23, 2024
Съществува ли протонен двигател? Айнщайн го е знаел и го е обяснил с четири ключа
Тази технология значително повишава ефективността на базовия импулсен плазмен двигател на тази фирма, захранван с вода, като използва форма на анеутронен ядрен синтез.
Базовият ускорител произвежда високоскоростни протони чрез йонизиране на водна пара. Той въздейства силно върху ядрото си, когато то съвпадне с конфигурацията на атома на бор. Атомът се слива и се превръща във високоенергийно състояние на въглероден изотоп, който бързо се разпада на три алфа частици. Когато даденият бор се добави към отработените газове в ускорителя, синтезът, който се случва в отработените газове на ускорителя, се засилва.
Задвижването FireStar е разработено от RocketStar и фирмата го е демонстрирала няколко пъти; има достатъчно доказателства, че тази технология работи. Някои от разпознаваемите постижения включват разработената ракета за частична повторна употреба Cowbell, която беше изстреляна за транспортиране на прототип на сателит за геопространствени услуги.
Някои цифри за обяснение на протонния двигател: няма да повярвате, че нещо подобно е реално
Прегледите на играчите за протонния двигател разкриват, че той има по-добри характеристики в сравнение с по-старите форми на задвижващи системи. Специфичният импулс се отнася до ефективността и двигателят идва със специфичен импулс над 8000 секунди, който е много по-висок от химическите двигателни системи.
Протонният двигател осигурява специфичен импулс от около 30 000 секунди, който е почти десет пъти по-голям от този на химическите ракетни двигатели от около 450 секунди. Следователно изискванията към горивото за протонния двигател могат да бъдат много по-малки, отколкото за йонния двигател, и въпреки това да се получи същата тяга, което прави първия по-подходящ кандидат за мобилност.
Първоначално разработен като двигател за наноспътници, протонният двигател може да промени правилата за пътуване в космоса.
Той се предлага като нещо по-евтино и по-устойчиво за придвижване в космоса, като по този начин има потенциала да направи революция в космическата индустрия.
Понастоящем RocketStar е в процес на разработване на технология; през следващите години обаче организацията планира да проведе няколко мисии. Най-често се разглеждат нови области с търговски потенциал за протонния двигател, включително производство на енергия и в задвижването на сонди в дълбокия космос.
Какво според вас може да представлява протонният двигател след няколко години?
Истината е, че учените не вярват, че той ще бъде разработен в търговски мащаб, но би могъл да покаже, че не цялата бъдеща мобилност ще се основава на познатите ни горива. Това е изобретение, което ни напомня за онези ядрени двигатели, които бяха предложени преди две десетилетия и които, както се очакваше, завършиха с провал (никой не би искал да се вози на мини електроцентрала във Фукушима).
Източник – Ecoticias/Превод:SafeNews