Спасителната операция в германския град Гьорлиц приключи, след като екипите извадиха трето тяло изпод руините на срутилата се жилищна сграда. Жертвите на инцидента са трима души, сред които мъж с българско и германско гражданство и две туристки.
По-рано в сряда спасителите откриха тялото на 25-годишна румънска туристка, а няколко часа по-късно бе намерена и 26-годишна жена.
„Медик от спешната помощ единствено потвърди смъртта на двете жени“, заяви говорител на полицията.
Телата са транспортирани за съдебномедицинска експертиза, като резултатите се очакват в следващите дни.
В издирването на изчезналите участваха следотърсачески кучета и тежка техника, включително багери, кранове и товарачи. Спасителите разчистваха отломките и на ръка. Жилищната сграда се срути в понеделник вечерта, като причините все още се изясняват.
В сградата е имало както апартаменти под наем, така и туристически настанявания, съобщава полицията. Първоначално за изчезнали бяха обявени петима души, но по-късно стана ясно, че двама туристи не са били на мястото по време на инцидента.
Причината за срутването все още не е установена, но според кмета на Гьорлиц Октaвиан Урсу е възможно да става дума за газова експлозия.
Полицията съобщи, че часове след инцидента е бил открит теч на газ, който е затруднил спасителните действия. Газовите инсталации в района са били обезопасени, за да се предотврати риск от нови взривове, след което операцията е била възобновена.
Източник: БТА





