Президентът Илияна Йотова се срещна с музикантите от легендарната британска група Iron Maiden и сподели, че е останала впечатлена от тяхната непретенциозност и земно поведение.
В публикация във Facebook тя написа:
„За мен беше удоволствие да приветствам в България музикантите от Iron Maiden. Впечатлена съм, че тези метъл легенди и титани на сцената са изключително земни хора. Пожелавам им успех на концерта в София тази вечер и още дълги години на сцената.“
Срещата идва в деня на големия концерт на групата на Националния стадион „Васил Левски“ в София, с който Iron Maiden отбелязват 50 години на сцена. Събитието е част от мащабното им турне „Run For Your Lives“.
Юбилейното турне вече е преминало през редица европейски градове, включително Атина, а след София групата продължава към Букурещ, Братислава, Хановер, Амстердам, Милано, Париж, Лион, Лисабон и Великобритания.
Концертът в София е сред акцентите в турнето, което събира хиляди фенове на хеви метъла от цяла Европа и отбелязва един от най-дългите и влиятелни творчески пътища в жанра.
@dariknews.bg♬ original sound – dariknews
Източник: Дарик





