Народното събрание почете с минута мълчание паметта на писателя, журналист и народен представител от ГЕРБ Любен Дилов-син, който почина на 61-годишна възраст след влошено здравословно състояние. Той беше сред най-разпознаваемите фигури в българския обществен и политически живот, оставил следа като автор, телевизионен сценарист и дългогодишен парламентарист.
„Това е най-трудната процедура, която някога съм правил. Той беше много повече от народен представител – беше значим културен фактор в обществото, журналист и публицист. Като депутат не обичаше патетиката, затова и моето слово няма да бъде такова. Беше от хората, които караха тази зала да не се взема прекалено насериозно, и този дух и стил трябва да бъдат запазени в следващи парламенти. Нека си спомняме за него, гледайки на живота по-ведро. Любо Дилов не обичаше мълчанието, но ще си позволя да поискам такова в негова памет“, каза от трибуната депутатът от ГЕРБ Тома Биков.
Новината за кончината му беше съобщена от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който го определи като свой приятел и ярка обществена личност с изключително чувство за хумор и силна гражданска позиция. Дилов-син е избиран за народен представител девет пъти и е сред създателите и авторите на едни от най-популярните телевизионни формати в България.
SafeNews припомня, че новината предизвика широк обществен отзвук, тъй като Дилов-син е разпознаваема фигура в българския обществен и политически живот – писател, сценарист и дългогодишен народен представител.
Източник: NOVA





