В деня на националното външно оценяване за четвъртокласниците са получени сигнали за поставени бомби в няколко училища в страната.
По информация на Министерството на образованието и науката всички засегнати учебни заведения са били проверени своевременно. Заради сигналите изпитът е започнал с леко забавяне в част от училищата, но е преминал без нарушения и при нормална организация.
Сигналите са били изпратени по електронна поща. От МОН засега не уточняват кои са училищата, получили заплахите, нито в кои населени места се намират.
Източник: bTV





