10 юни 2026

Сигурност в новините

Сигурните новини
No Result
Покажи всички резултати
  • Начало
  • България
  • Крими & Темида
  • Свят
  • Бизнес
  • Спорт
  • Култура
  • Здраве
  • Избори
  • Интервю
  • Коментари
Сигурните новини
No Result
Покажи всички резултати

Отново на тъмно! Електропреносната система в Куба се срина отново (ВИДЕО)

Над 10 млн. души са без ток

от Safe News
19.10.24 20:21
в Свят, Темите на деня
Време за четене: 1 минута
Електропреносната система

снимка: Х


МБАЛ Доверие
 

Електропреносната система в Куба се срина отново. В цялата страна няма ток за втори път в рамките на часове. Властите съобщиха, че са започнали да възстановяват услугата.

Едно от държавните издания на островната страна, цитира изявление на кубинския енергиен оператор „Унион електрика“, че в 6:15 ч. сутринта местно време „националната електроенергийна система напълно се е изключила“.

Енергийният оператор все още не е оповестил подробности относно причината за спиране на тока

🇨🇺 Cuba shuts down for three days as energy crisis deepens

Cuba is grappling with a severe energy crisis, marked by widespread blackouts and crippling power outages. To address the situation, the government announced a three-day shutdown of all non-essential services and… pic.twitter.com/reKXDsbcaG

— Andromeda11711 (@Andromeda11711) October 19, 2024

Електропреносната система в Куба се срина отново

Често между 10 и 20 часа от денонощието всеки ден голяма част от острова остава без ток заради влошаваща се инфраструктура, недостиг на гориво и нарастващи нужди на населението.

SafeNews припомня, че страната на Фидел Кастро остана без ток!

От няколко дни в латиноамериканската държава, която десетилетия беше управлявана от митичния лидер Фидел Кастро има сериозни проблеми с електричеството.

Кубинското правителство нареди на множество предприятия да спрат работа до края на седмицата. Прекратени са и учебните занятия, затворени са всички заведения, предават местните медии.

Премиерът Мануел Мареро направи телевизионно обръщение, в което обясни, че най-големият проблем е недостигът на гориво. Дори излъчването на обръщението обаче се забави с няколко часа, поради технически проблеми.

Кризата бележи ново дъно на „острова на свободата“, където животът става все по-непоносим, ​​като жителите вече страдат от недостиг на храна, гориво, вода и лекарства.

Източник: БТА

Още новини четете в: Свят, Темите на деня
За още актуални новини: Последвайте ни в Google News
Етикети: властиелектричествоКубанедостигновинитеновините днесоператорпроблемисвяттокФидел Кастро

СподелиTweetИзпратиСподелиСподелиИзпрати
Предишна

Води ли до напълняване яденето на хляб на вечеря?

Вижте още

Да ама не! След пълната забрана, райският газ се купува свободно онлайн и по магазините

Прочетете още

Недопостимо - след трагедията на Челопешко шосе: адвокати сигнализират за заплахи и натиск към пострадалите
България

Недопустимо – след трагедията на Челопешко шосе: адвокати сигнализират за заплахи и натиск към пострадалите (ВИДЕО)

10.06.26 09:05

След тежката катастрофа на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима души, адвокати на част от пострадалите сигнализират за сериозен натиск...

Вижте още
НА ЖИВО: Депутатите обсъждат нов държавен дълг и мерки срещу поскъпването и потребителите
България

НА ЖИВО: Депутатите обсъждат нов държавен дълг и мерки срещу поскъпването и потребителите

10.06.26 08:58

в Народното събрание влизат за разглеждане ключови въпроси, свързани с държавните финанси и защитата на потребителите. След като във вторник депутатите...

Вижте още
Тежка катастрофа, тежки въпроси! Трагедията на „Челопешко шосе“, кой допуска опасни шофьори на пътя? (ВИДЕО)
България

Тежка катастрофа, тежки въпроси! Трагедията на „Челопешко шосе“, кой допуска опасни шофьори на пътя? (ВИДЕО)

10.06.26 08:55

Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима души, отново постави на дневен ред въпросите за контрола при издаването...

Вижте още
Управителят на НЗОК доц. д-р Петко Стефановски обяви, че подава оставка.
България

Управителят на НЗОК доц. д-р Петко Стефановски обяви, че подава оставка.

10.06.26 08:46

Управителят на НЗОК доц. д-р Петко Стефановски обяви, че подава оставка. Това се случва на фона на нараснало политическо напрежение...

Вижте още
Сигурност в новините

Сигурност в новините. Новини от България и света.

  • Общи условия за ползване
  • Реклама
  • Контакти

Следвайте ни в:

© 2026 Safenews.bg. Всички права запазени.
No Result
Покажи всички резултати
  • Новините днес
  • Темите на деня
  • България
  • Крими & Темида
  • Свят
  • Бизнес
  • Спорт
  • Култура
  • Шоу нюз
  • Здраве
  • Живот
  • Избори
  • Интервю
  • Коментари
  • Политика за бисквитки (ЕС)