Освен това напрежението между двете се засилило и заради други действия – често имало случаи на „наказания“ за неправилно паркиране, изразяващи се във вдигане на чистачки и дори огъване на странични огледала. В отговор, другата жена монтирала камера за видеонаблюдение на входа на блока, за да следи случващото се.
Пореден конфликт на 17 май 2024 г.
Около 18:00 ч. на 17 май 2024 г. напрежението между съседките отново се изострило. Поводът бил опитът за преместване на пейката, с цел освобождаване на мястото за паркиране.
Бременната жена слязла пред блока, а малко по-късно се появила и другата съседка. Между тях избухнал словесен конфликт – последвал вик, обиди и напрежение, след което ситуацията бързо излязла извън контрол.
Физическа саморазправа и намеса на полицията
Според описанието на случилото се, едната жена избутала пейката, при което се стигнало до одраскване по предната част на автомобила „Фолксваген“. Малко след това двете се сблъскали физически – започнало дърпане, удари и скубане на коси, което наложило намесата на полицията, за да бъде прекратен конфликтът.
Обвинение, съд и окончателна присъда
След инцидента на жената, поставила пейката, било повдигнато обвинение за увреждане на чуждо имущество. В рамките на делото не били разглеждани подробно взаимните удари между двете страни.
Щетите по автомобила били оценени на 316 лева. Съдът в Асеновград ѝ наложил наказание от 6 месеца пробация, което тя обжалвала, но впоследствие Окръжният съд в Пловдив потвърдил решението. Така присъдата станала окончателна.
Източник:24 часа





