Обявиха заплатата на Гонзо! Сумата е колосална.
Президентът на БФС Георги Иванов – Гонзо получава месечно възнаграждение в размер на колосалните 20 хиляди лева, твърди Тема спорт.
Няма данни дали става дума за брутна или чиста сума на месец.
Пред SafeNews експерт счетоводители изчислиха че, ако сумата е брутна, то бившият футболист получава чисто на месец 17 534 лв. Само преди дни Гонзо чистосърдечно си призна, че централата няма пари и финансовото положение е тежко. Дори добави, че са взети кредити, за да се плащат заплатите на служителите.
Според публикации, Иванов е бил спиран на два пъти от Изпълкома да изтегли заем от 2 милиона лева, но в крайна сметка такъв е бил взет. Интересното е, че бившият централен нападател прибира същата заплата, каквато е имал и предшественикът му Борислав Михайлов.
Общо над 400 бона отиват за месечни възнаграждения в БФС. Служителите получават парите чисто, като всички данъци и осигуровки отново са за сметка на централата. По всичко личи, че щатът е раздут. И ще трябва да се редуцира, ако Иванов не намери спонсори, с които да закрепи положението.
Преди дни президентът на БФС Георги Иванов-Гонзо разкри в пространно интервю пред Дарик радио, че централата няма достатъчно финанси и няма достатъчно пари да започнат проектите, които искат.
„Много неща правим, но не можем да ги стартираме, защото нямаме нужното финансиране. Взимаме кредити, за да плащаме заплати. Федерацията има определен бюджет, който получава от УЕФА и ФИФА. Нямаме достатъчно пари, за да стартираме проектите, които искаме да започнем. Имаме наистина проблем с финансирането“, разкри Гонзо.
„Ако нямахме пари, много от нещата нямаше да ги направим, ако нямаше финансиране. Щяхме да обърнем внимание на школите, да съберем отборите и да работят по единна методика, както сега не се прави. Има клубове, които работят добре. Обществото, родителите и треньорите трябва да се обединим около изграждането на футболисти. Трябва да изградим индивидуално тези футболисти“, уточни той.
„БФС няма пари. БФС не може да развие детско-юношеския футбол, клубовете трябва да го направят. Искаме да направим 35 терена, за да има къде да играят децата. Защото нямаме инфраструктура. Има отбори, които нямат терени и тренират 1 час. Когато трябва да изграждаш, няма как да тренираш 1 час. Ако махнем загрявката и паузата между упражненията, те играчите тренират по около 20 минути.“
За началото на мандата си начело на БФС Георги Иванов заяви: „Винаги може да е по-добре. Опитваме се по някакъв начин да спазваме правилата и да даваме равни шансове на всички. Със съдийството имаше проблем, решихме го. Винаги ще има недоволни от съдийството. Съдиите и те понякога бъркат, въпросът е да не е умишлено“.
„Знаете, че във футбола нещата не стават от днес за утре. Всичко се случва стъпка по стъпка и с времето. Ние трябва да вложим усилията си в детско-юношеския футбол. Това е приоритет на клубовете. Ако националният отбор няма резултати, започва да се обяснява кой е виновен. Трябва да си дадем сметка, че клубовете произвеждат футболистите. Ако трябва да говорим за форуми като Европейско или Световно първенство – ще бъде много трудно“, заяви бившият национал.
„Ако нещо ще променяме във футбола, трябва да променим треньорите в детско-юношеския футбол, защото там имаме резерви. Сърбия има футболисти за 40-50-60 милиона, защо ние не може да имаме?! Хората работят по различен начин и затова имат такива резултати в клубните и националните отбори“, каза Гонзо и допълни:
„Грешки винаги има. Всеки може да намери грешки. Такива хора, критикари, има много. Всеки вижда проблем, ако нещо лично не се случи и е против Футболния съюз. Много от професионалните клубове, когато нямат резултати, търсят вината във Футболния съюз. Така е устроен човекът. Ако искаме да променям нещата, няма да стане толкова бързо. Трябва ни правителство – да подкрепи идеи, програми, не виждам как спортът може да се промени. Всички федерации на 19 ноември ще се обединим, за да търсим решение“, заяви Георги Иванов за грешките в първите си месеци начело на БФС.
„Аз съм водил, примерно, разговори със служебния министър-председател и служебния министър на спорта и в момента няма как да се получи финансиране. Няма как да отида в даден клуб и да проверя дали Левски или ЦСКА работят по методология, наложена от футболния съюз“, заяви Иванов.
„Ако искаш, следващият път, ще отидем заедно при министъра. Може някой министър да реши да построи стадион за 100 милиона. Видяхте, че „Васил Левски“ бе даден за концерт и нямаше къде да играем дербито“, добави президентът на БФС.
„Трябва да се работи в треньорската школа. Това, което последните години се случва (б.р. – иска да каже, че има подобрение), преди всеки взимаше лиценз. Сега има скъсани, невзели изпита. Сега, когато вземат лиценз треньорите, клубът трябва да му помогне – семинари, да ходи да се учи, световните тенденции в днешно време. Фейсбуци, Ютуб – треньорите почнаха да взимат тренировки, които не могат да обяснят дори“, обясни Иванов за треньорската работа и рецептата в школите.
Източник: Тема спорт