Напрегната полицейска гонка завърши с катастрофа в Бургас рано тази сутрин, след като шофьор на автомобил със софийска регистрация отказал да спре за проверка и опитал да избяга от полицията.
По информация на ОДМВР – Бургас, полицейски екип подал сигнал за спиране на лек автомобил в района на улица „Струга“ в посока УМБАЛ – Бургас. Вместо да отбие, водачът натиснал газта и продължил към булевард „Никола Петков“.
Малко по-късно автомобилът излязъл от пътното платно и паднал край входа на подлеза между жилищните комплекси „Зорница“ и „Изгрев“.
След катастрофата шофьорът успял да избяга и към момента се издирва от полицията. В автомобила били открити трима мъже, които заявили, че са марокански граждани. Те са транспортирани до болница за медицински преглед.
От полицията продължават работата по установяването и задържането на водача, както и по изясняването на всички обстоятелства около случая.
Източник: БТА





