Не само изборните нарушения са аргумент за непризнаване на изборните резултати.
След изборите през 2006 г. в Словакия, крайно националистическата словашка партия участва в управленската коалиция. Тогава конституционният съд на страната оповестява, че един гражданин е подал искане за анулиране на изборите. Той се обосновава с аргументите, че републиката не е успяла да изгради „нормална“ избирателна система, с което е нарушила конституционното право на гражданите да бъдат управлявани мъдро.
Ако ПП „Величие“ беше прескочила бариерата за влизане в Народното събрание, това щеше нарушили в по- голяма степен нашето конституционно право да бъдем управлявани мъдро?
ПП „Величие“ са полулистка формация.
Лицата свързани с тази формация говорят разпалено на народа с емоция, страст, само и само да получат одобрението на по-голяма аудитория. Има разлика между политиците, които вършат работа и тези, които искат да се харесат на народа. Многото изприказвани приказки към народа, в повечето случаи не са любов към народа, а само стремеж за власт!
Словашкият гражданин оспорва изборните резултати изхождайки от разбирането, че демокрацията не е само процедура. ПП „Величие“ организират протести оспорвайки честността на демократичната процедура. Словашкия гражданин иска народът му да бъде управляван мъдро, а Ивелин Михайлов иска да набере 100 000 души за членове на ПП „Величие“. Вероятно хората от ПП Величие разбират политиката само в числа, нещо подобно на финансова операция с която се максимизира полза.
Кой от двамата мисли народа като политическа общност, която трябва да получи по-добро управление?
Автор: Станислав Тодоров/Специално за SafeNews