Не носете телефона си в тоалетната: Ето четири инфекции, които можете да хванете. Банята може да бъде опасно място, когато става дума за вашето здраве. Не е нужно да носите и телефона си там. Лекар разкри често срещани навици, които могат да ви изложат на риск от инфекция.
Не носете телефона си в тоалетната: Ето четири инфекции, които можете да хванете
Какво трябва да знаете за ваната
Банята често се смята за най-опасната стая в къщата за вашето благополучие, с рискове, вариращи от инциденти до множеството микроби, дебнещи по различни повърхности.
Според д-р Доналд Грант обаче ежедневните ни дейности могат да изложат здравето ни на още по-голям риск.
„Много от нашите привидно безобидни навици в банята всъщност могат да представляват значителни рискове за здравето. От пиенето на вода от съмнителни източници до многозадачността в нехигиенични условия, тези практики могат да ни изложат на вредни бактерии, инфекции и други здравословни проблеми“, смята той.
Един от най-големите проблеми е нарастващата тенденция за използване на телефони и други джаджи в банята, особено по време на хигиенни процедури.
Какви инфекции могат да бъдат заразени?
Специалистът отбеляза, че устройствата в банята могат да доведат до микроби.
Следователно, това увеличава шанса от заразяване със стомашно-чревни инфекции, инфекции на пикочните пътища, респираторни инфекции и кожни инфекции, когато устройството се използва повторно.
Съветът на лекаря е ясен: изнесете напълно електрониката си от банята и я почиствайте редовно с дезинфекциращи кърпички.
Д-р Грант предупреди за опасностите от използването на електроника в тоалетната, като подчерта, че това може да доведе до това хората да прекарват твърде много време в нездравословна поза, потенциално причинявайки хемороиди и други стомашно-чревни проблеми.
Освен това, когато пускате водата в тоалетната, не затваряйте капака – пръски могат да паднат върху телефона, който лежи наблизо.
„Тези капки могат да бъдат замърсени с фекалии и да доведат до разпространение на бактерии. Ако затворите тоалетната, докато пускате водата, тези капки ще останат в тоалетната, избягвайки потенциални рискове за здравето като E.coli и норовирус“, каза медикът.
В допълнение към тези предупреждения д-р Грант предложи да приемете по-здравословна рутина в банята, която включва миене на зъбите два пъти на ден, след закуска и преди лягане, и да се уверите, че една и съща кърпа не се използва повторно от всички в семейството.
Той отбеляза, че кърпите могат да се превърнат в развъдник на бактериални и гъбични инфекции, ако не се перат редовно, и препоръча прането им след три до четири употреби, за да се намалят рисковете за здравето.
Източник: Daily Express. /Превод: SafeNews