Жители на столичния квартал „Борово“ сигнализират за сериозно напрежение заради незаконна беседка в междублоково пространство, която според тях се използва за шумни събирания до късно през нощта. От районната администрация съобщават, че е издадена заповед за премахване на съоръжението, но то все още не е демонтирано.
„От 2017 година започнаха тези събирания, а през 2019 г., по време на COVID-19, беше изградена тази беседка. Оттогава всяко лято, а понякога и през есента, до късно вечер се събират хора, които след употреба на алкохол тормозят целия квартал с висока музика и силни възгласи“, коментира Борис Петров.
Освен това съоръжението е на около 25 метра от детска площадка. Малки деца играят наблизо, а в същото време се вдига шум, слуша се силна музика и се създава неподходяща среда.
„Шумът пречи на хората вечер. След подобни събирания сме напрегнати и не можем да почиваме“, разказва още жител.
Жителите са подавали жалба още през 2019 или 2020 г. до общината, но до момента нямат отговор.
„Имаше и химическа тоалетна, която беше поставена, но след сигнал беше премахната. Остават фасове, бутилки и отпадъци, а средата не е подходяща за деца“, допълва мъж от района.
От район „Красно село“ съобщиха, че са запознати със сигналите.
„През февруари 2026 г. е издадена заповед за премахване, с която съоръжението е определено като незаконно поставен преместваем обект. Към момента не се предвижда узаконяване или запазване. Премахването не е извършено поради липса на финансов ресурс, но се очаква да бъде реализирано в рамките на текущия месец във връзка с проект за благоустрояване.“
Източник: bTV





