Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов поздрави българските граждани по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
В публикация в Facebook той определи празника като „най-светлия и най-хубавия български празник“. Рядък ден, в който дори политиците оставят поне за малко обичайния словесен бой и си спомнят, че буквите са по-важни от лозунгите.
„Честит 24 май! Най-светлият и най-хубавият български празник!“, написа Борисов.
В посланието си лидерът на ГЕРБ призова да се пази силата на българското слово и уважението към образованието.
„Да пазим силата на българското слово и уважението към образованието, защото те ни съхраняват като народ“, допълни още той.
24 май традиционно обединява българите около езика, културата и духовността – ценности, които остават символ на националната идентичност както в България, така и сред сънародниците ни по света.






