Най-добрия час за хранене и бърз метаболизъм. Сред всички хранения времето за вечеря е от особено значение за метаболзима, съня и функцията на храносмилателната система.
Вечер метаболизмът ви се забавя, което означава, че обилната вечеря е по-трудно смилаема и няма да можете да спите достатъчно.Тези, които вечерят късно вечерта, са по-склонни да напълнеят, защото консумират повече калории, отколкото са им необходими в края на деня.
Хапването твърде късно може да наруши циркадния ритъм и да има отрицателно въздействие върху нивата на кръвната ви захар.
Ранната вечеря е една от най-честите препоръки на диетолозите. Именно това време съответства на естествения циркаден ритъм на тялото.Метаболизмът е най-висок през светлата част на деня, а вечер скоростта на метаболизма намалява.
Храносмилането се подобрява, тялото има повече време да смила храната. Това означава, че рискът от лошо храносмилане, киселини и киселинен рефлукс е намален. Хората, които вечерят по-рано, изгарят повече мазнини за една нощ от тези, които ядат късно и имат по-добра инсулинова чувствителност.
Късна вечеря от 20.00 ч. и по-късно – понякога е неизбежно
Късните вечери могат да бъдат управлявани с правилния избор на храна. Избирайте по-леки салати, зеленчуци, постни протеини. Яжте малки порции, избягвайте сладкиши или храни с бързи въглехидрати – те причиняват скокове на кръвната захар.
Източник: actualno