Вътрешният министър Иван Демерджиев събра ръководния състав на МВР на национално съвещание в Пловдив, на което бяха обсъдени основните приоритети на ведомството и мерките за тяхното изпълнение. По време на срещата той коментира и въпроси, свързани с работата на структурите в МВР и разследването по случая с издирвания Васил Михайлов.
„Изборите свършиха, сега ще си набележим приоритетите, които заявихме ясно още при встъпването. Ще набележим мерките по реализиране на тези приоритети и ще създадем организация, така че структурите по места да ги възприемат и да работят за тяхното изпълнение“, заяви Демерджиев.
По повод въпрос за това кой е помагал на прокурорския син от Перник Васил Михайлов да се укрие, както и за информация за възможен теч на данни от системи в МВР към укриващи се лица, министърът коментира, че по случая са работили различни структури.
„Основната заслуга за залавянето на Васил Михайлов беше на ГДБОП, които създадоха организация и дълго време работиха по случая. Имаме проблеми в отделни структури, но ги познаваме и ще ги решим с конкретни мерки“, посочи той.
Демерджиев допълни, че лица, които участват в практики, несъвместими с полицейската етика, ще бъдат санкционирани.
„Хората, отговорни за подобни практики, ще бъдат отстранени от местата си, а някои – и от системата. Не говоря за конкретен теч на информация, а за наличие на проблемни практики в отделни структури“, заяви министърът.





