Решихме да възложим на НАП и митниците да се извърши физическа инвентаризация на наличностите в „Лукойл“. Това заяви служебният премиер Димитър Главчев.
Още гледайте във видеото на SafeNews:
Вчера имахме съвещание с вицепремиера и министър на финансите,
с вътрешния министър и министъра на икономиката, на енергетиката имаше представители, относно случая „Лукойл“. Бяхме информирали от ръководителите на НАП и Агенция „Митници“, които също присъстваха на срещата, че ако през февруари приходите от ДДС и мита от „Лукойл“ са били 90 млн. лева, през март месец са били 40 млн. Април са 228 млн. лева“, коментира Главчев.
„Измина една във всякакъв смисъл Страстна седмица.
Видяхте и колко събития имаше. Детската болница, за която взехме решение и отменихме впоследствие поради големия обществен интерес предизвика и това да изпратя сигнал в прокуратурата и да възложа на ДАНС да провери административната процедура по даване на разрешително за лечебно заведение.
Имаше неясноти. Беше интерпретирано, че си даваме нашето собствено решение на прокуратурата и на ДАНС, но не. Сигурен съм, че те ще проверят всички факти и обстоятелства. Има и доклад от Министерство на здравеопазването, в който тези факти са достатъчно добре изложени. Хубавото е, че отидохме в Детска педиатрия до Военна болница и се запознахме какви неотложни нужди имат те. Вчера съвместно с министъра на здравеопазването и вицепремиера и министър на финансите успяхме до голяма степен да отговорим на най-неотложните им искания“, допълни още Главчев.
От утре започваме изплащането на „украинската помощ“,
подкрепа ще получат над 51 хил. земеделски производители. Това, което бяхме обещали и се бяхме ангажирали, е, че в срок до 15 май ще изплатим т.нар. компенсаторна помощ, която е помощ в подкрепа на земеделските производителите за негативите, които са предизвикани от войната между Русия и Украйна, разясни служебният министър на земеделието и храните. Подкрепата е в две направления. В първото са т. нар. чувствителни сектори – растениевъдство и животновъдство. Те ще получат сума в размер на около 166 млн. лева. Другото направление е зърнопроизводството. Производителите на петте култури – пшеница, царевица, ечемик, слънчоглед, рапица, както и маслодайните култури, ще получат суми в размер на 129 млн. лева. От утре започваме изплащането, коментира служебният министър Георги Тахов.