Зловещият случай с падналите от петия етаж младежи в Благоевград придоби още по-шокиращ обрат, след като прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство.
Трагедията се разигра в квартал „Струмско“, където 16-годишно момиче загина след падане от жилищен блок, а 17-годишно момче оцеля по чудо и в момента е в реанимацията на „Пирогов“.
Обвинение в убийство
Под надзора на Окръжна прокуратура – Благоевград вече се води разследване, а обвинение е повдигнато срещу 20-годишен мъж от града. Той е обвинен по член 115 от Наказателния кодекс — умишлено убийство.
С постановление на прокуратурата мъжът е задържан за срок до 72 часа. Очаква се държавното обвинение да поиска постоянен арест от Окръжния съд в Благоевград.
Намерен в неадекватно състояние
20-годишният е бил един от двамата първоначално задържани след трагедията. По данни от разследването той е бил открит в апартамент в сградата, от която са паднали тийнейджърите, в неадекватно състояние.
Полицията: Употребявани са наркотици
Разследващите потвърдиха, че участниците в събирането са употребявали наркотици. Според източници най-вероятно става дума за ЛСД — наркотик, който може да предизвика тежки халюцинации и пълно объркване на възприятията за време и пространство.
SafeNews припомня, че все по-шокиращи детайли излизат наяве около трагедията, разтърсила Благоевград след фаталния инцидент в квартал „Струмско“
Десетки разпити и експертизи
До момента са извършени множество процесуални действия — разпити на свидетели, огледи и назначаване на различни експертизи. Разследването трябва да изясни как точно се е стигнало до фаталния инцидент и дали става дума за престъпление, свързано с употребата на дрога.
Трагедията предизвика огромен отзвук в Благоевград, а думите на местни хора звучат тежко: „Ние в момента си говорим пред блок, пред който е загинало едно дете. Значи сме закъснели.“
А докато едно семейство вече погребва детето си, лекарите в „Пирогов“ продължават битката за живота на втория тийнейджър.
Източник: Окръжна прокуратура – Благоевград, NOVA





