България подготвя законодателни промени за намаляване на административната тежест и дигитализация на услугите, като фокусът ще бъде върху бизнеса и ускоряването на административните процедури, заяви председателят на Народното събрание Михаела Доцова при откриването на втория ден на Green Transition Forum 6.0.
„Когато в държавата се вземат решенията, с които се определят правилата, по които функционира икономиката, трябва задължително да се вслушваме в нуждите, пречките и трудностите на бизнеса, защото няма силна държава без силен бизнес. Ако за малкия и средния бизнес регулацията означава подаване на 10 различни заявления, държавата трябва да създаде условия за електронен портал, в който с едно заявление и електронен подпис всички административни органи да бъдат сезирани. Това е заложено и в програмата на кабинета, която предстои да бъде представена. В следващите месеци това ще бъде и основен фокус на работата на българския парламент“, заяви тя.
SafeNews припомня, че президентът Илияна Йотова откри шестото издание на „Green Transition Forum“, като в изказването си очерта основните предизвикателства пред Европейския съюз – конкурентоспособност, сигурност, иновации и зелен преход.
Тя акцентира върху нуждата от по-голяма кохезия между държавите членки и балансирано развитие на европейските политики.
Източник: БНТ





