ЕС иска да разбере коя е кръвната група на крокодила в Ботунец и дали е ваксиниран. Притежанието на екзотично животно – от кокошка до слон вече не е просто старт ъп, бизнес план или пърформънс. Притежанието става невъзможно – дори и насекоми да гледаш в матрака си.
Защото в простата идея да имаш кокошка, питон или крокодил, който да показваш на Слънчев бряг се намесва … Европейският съюз. Това пише журналистът Мартин Карбовски в свой изключително забавен коментар по темата за открития вчера в квартал Ботунец крокодил, отглеждан в дупка.
SafeNews публикува коментара без редакторска намеса:
Човек и добре да живее, някой ден се налага да гледа крокодил.
Притежанието на екзотично животно – от кокошка до слон вече не е просто старт ъп, бизнес план или пърформънс. Притежанието става невъзможно – дори и насекоми да гледаш в матрака си.
Защото в простата идея да имаш кокошка, питон или крокодил, който да показваш на Слънчев бряг се намесва … Европейският съюз. А какво е Европейският съюз – стадо подивели чантаджии бюрократи, които искат да разберат коя е кръвната група на крокодила и дали е ваксиниран.
Крокодилът от Ботунец не е пришелец от вчера там. Циганите гледат различни екзотични животни с цел продажба или забавление. Има изложения на змии, папагали и лемури от време на време, но през останалото време такива животни трябва да живеят някъде и това става сензация заради учтивото участие на медиите в разбиването на тази крокодилска идилия – локва с вода на суха шопска поляна.
Вие днес разбрахте ли колко тона чиновници се изсипаха на главата на нещастния крокодил? Той попадна в своя кафкиански кошмар –
заради журналистите стотиците чиновници, които нищо никога не работят – се разработиха така, че се стигна до имотни спорове, самоуправство, както и чипирането на крокодила. Което си е заговор, откъдето и да го гледаш – и от крокодилска, и от стопанска гледна точка.
Да притежаваш крокодил днес е даже по-лесно от това да гледаш прасе.
Но и прасе, и крокодил да имаш, никога не трябва за това да разбират журналисти и еврочиновници – ще направят живота на крокодила ад, а за прасето да не говорим.
В такива моменти граждани и крокодили разбират колко служби и разрешения трябват, за да си жив и да имаш малка локва или кочина. Европейската бюрокрация по най-кафкианския начин прави живота невъзможен – огледайте се колко законно живеете? Една проверка да ви направят (на вас, не на крокодила) и тя ще повлече ордата чиновници и възмутени журналисти, които задават въпроси сякаш са марсианци и всичко естествено в нашия хабитат е извънземно и незаконно.
Не знам дали ме разбирате – в новината за кафкианския крокодил се вижда една патология, която не е географска. А тя е, че сме постигнали тавана на усложнения забранителен режим на абсолютно увредената чиновническа класа, управляваща този недемократичен, не-капиталистически, неназован строй, в който живеем.
Освободете крокодила. Защо усложнявате?!.
Както в Африка, така и в Ботунец – звяр и природа живеят един до друг и в симбиоза. А вие, бюрократи ниедни, за едната заплата утре ще пратите крокодила в приемно семейство, където нещастието му е сигурно.
Не се шегувам и ако материалът ми звучи несериозно, то е защото абсурдите на бюрократската сган вече са по-смешни от всяка измислица.
SafeNews припомня, че вчера откриха крокодил, отглеждан в дупка в кв. „Ботунец“.
Стопанинът твърди, че има всички необходими документи, а животното се намира в частна собственост. Мъжът е заявил, че е цирков изпълнител, а крокодилът е само част от колекцията му влечуги.
Крокодилът от „Ботунец“ презизвика напрежение сред жителите в квартала, полиция пази района.
Хората, отглеждащи влечугото, не дават на полицията и служителите на столичния зоопарк да го отведат.
Жителите на квартала се оплакали в столичната екоинспекция преди няколко седмици, но екипът дойде на място едва днес, след сигнал от кмета на район „Кремиковци“.
Случайно или не екоинспекцията пристига на място часове след като кметът на „Кремиковци“ сигнализира за крокодила. Видяла го случайно, докато проверявала жалба за незаконни строителство и сеч.
Крокодилът е открит преди 2 – 3 седмици на място по сигнал. Към тази дата имотът е бил заграден – имало е ограда. Не е като сега. Вече е абсолютно безстопанствено и оградата е махната и крокодилът така си живее. Има съмнения, че крокодилът е собственост не на човека, който се представя като негов собственик и че е откраднат по време на пандемията.
Общината и мъжът, който твърди, че е собственик на влечугото спорят и за собствеността на терена, върху който е изкопана ямата. Според експерти условията, в които се отглежда нилският крокодил, са лоши.
Крокодилът ще живее в столичния зоопарк, докато се установи кой е собственикът му и има ли подходящи условия за отглеждането му.