Засилен трафик и временни ограничения на движението се въвеждат в последния ден от почивните дни заради очакваното масово прибиране към столицата. Най-натоварени ще бъдат основните пътни артерии към София, където се очаква интензивен поток от автомобили и камиони, особено в следобедните часове.
Мерките целят облекчаване на движението и повишаване на безопасността по ключовите магистрали в страната.
От 12:00 до 20:00 часа днес се ограничава движението на камиони над 12 тона, пътуващи към столицата по трите магистрали. В района на Симитли ще бъдат осигурени две ленти за движение към София и една лента в посока Кулата.
По данни на Пътната агенция близо 500 хиляди автомобила са напуснали София по време на почивните дни около 24 май.
Източник: БНТ





