Двама души пострадаха при тежка катастрофа край Разград, а 60-годишна жена загина при жесток удар на главен път Е-79 край Симитли.
Челен сблъсък край Разград
Сигналът за катастрофата е подаден около 13:00 часа на телефон 112. Инцидентът е станал на околовръстния път на Разград, в района на бившите поделения — Жандармерията и полка, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
По първоначална информация лек автомобил „Фолксваген Тигуан“, управляван от 39-годишна жена, е навлязъл в насрещното движение и се е ударил челно в „Опел Астра“.
В опела са пътували 76-годишен мъж и 75-годишната му съпруга. Двамата са транспортирани в МБАЛ – Разград, където лекарите изясняват състоянието им.
Жена загина след зверски удар в камион на Е-79
Часове по-късно тежка катастрофа отне живота на 60-годишна жена от София. Инцидентът е станал около 15:00 часа на главен път Е-79 след Симитли, в района на разклона за село Черниче. Според първоначалната информация трагедията е станала при маневра за изпреварване.
Управляваният от жената автомобил се е ударил в друго превозно средство, след което е навлязъл в насрещното движение и се е забил в товарен камион, паркиран в крайпътна отбивка.
Жената е загинала на място.
Е-79 беше напълно затворен
След катастрофата движението по главния път е било напълно спряно и в двете посоки заради огледите на полицията. Леките автомобили са били пренасочвани по обходен маршрут под контрола на „Пътна полиция“, а тежкотоварните камиони са изчаквали на място.
Разследването по двата тежки инцидента продължава.
А поредният кървав ден по българските пътища отново показа колко фатална може да бъде само една грешка зад волана.
Източник: Дарик, ОДМВР – Разград





