Бившият председател на парламентарната група на Величие Ивелин Михайлов обяви, че се оттегля от активната политика. Това обяви самият той пред bTV.
„Не сме загубили – изпълнихме мисията си“
„Не можем да кажем, че сме загубили изборите. Влязохме, за да се противопоставим на модела. Ние влязохме в политиката като водачи на репресирани хора, които не можеха да търпят повече модела Борисов–Пеевски. Това беше нашата цел“, заяви Михайлов.
Той подчерта, че не е лидер на партията, а председател на парламентарната ѝ група, като посочи, че формално партията се ръководи от Албена Пекова.
„Направихме въстание срещу системата“
„Нашата мисия е изпълнена. Дали друг ще я довърши – предстои да видим. Ние направихме единственото успешно въстание в България след въстанието на Ивайло през 1278 година – въстание срещу мафиотската власт“, каза още той.
Въпреки резултатите, Михайлов заяви, че се чувства удовлетворен: „Аз не се чувствам победител, аз се чувствам горд. Но ние сме победители на 100%, защото имаме 100 000 съмишленици.“
Завръщане към бизнеса
Михайлов обяви, че се връща към икономическата дейност: „Аз се връщам към икономическите дейности. Някой трябва да произвежда за пенсионерите, за социално слабите, за държавата“, увери той.
В същото време Михайлов подчерта, че партията няма да изчезне: „Тепърва ще развиваме „Величие“ и ще се подготвяме за бъдещи избори.“
Твърдения за натиск и заплахи
Михайлов заяви, че представители на партията са били подложени на заплахи:
„Георги Кандев обяви, че е бил заплашван. Ние бяхме заплашвани всеки ден. В момента има заплаха срещу Павел Стоименов, че ще бъде изкормен“, съобщи Ивелин Михайлов.
Подкрепа за Радев и критика към системата
Той поздрави Румен Радев за изборната победа: „Нека погледне в очите на хората и да не ги разочарова.“
В същото време отправи остра критика към политическата система: „Това, което съм видял във всички политици до момента е, че искат да задоволят своите интереси и тези на олигарсите, без да се интересуват от народа.“
Скандал и отречени обвинения
Михайлов коментира и твърденията на журналиста Пело Кръстев, че е бил нападнат от представители на „Величие“: „Той се появи, за да провокира. След това е паднал, а наши симпатизанти са му оказали помощ.“
„Ние бяхме като една селска партия – без олигарси и ресурси. Хора от народа, които се борят с вяра и смелост“, заяви Михайлов.
Той добави, че според него изборите са били едни от най-честните, а победата на Радев – реален избор на хората.
Оттеглянето на Михайлов бележи нов етап за „Величие“ – партия, която остава на сцената, но вече без едно от най-разпознаваемите си лица, което поставя въпроса дали ще успее да запази инерцията си.
Източник – bTV





