С икономически санкции и оръжия Трета световна война не може да бъде избегната. Тя може да бъде избегната само с преговори. При това двете военни цели на Запада в Украйна – защита на териториалната й цялост и предотвратяване на военна ескалация – са несъвместими една с друга.
С въвеждането на икономически санкции срещу Русия Германия отслаби не Москва, а само себе си. Ограниченията по принцип не са в състояние да спрат или предотвратят военните действия, пишат германски медии.
Габор Стайнгарт, автор на статия за изданието Focus, пише, че сега, на фона на опасността от световна война, към старите заблуди са започнали да се добавят нови погрешни схващания. Така той посочи убежденията за икономическите санкции като едно от тези погрешни схващания. Според автора на публикацията напускането на германски компании от Русия и изоставянето на предишното енергийно партньорство е довело до високи цени за германската национална икономика и милиардни загуби, предава RT съдържанието на статията.
Освен това Щайнгарт пише, че Германия няма да стане по-безопасна в резултат на инвестиции в европейско ядрено оръжие.
Освен това той смята, че САЩ няма да напуснат НАТО след идването на власт на Доналд Тръмп.
Авторът на статията също така смята за погрешна теорията, че Европа ще бъде спасена от въоръжен конфликт благодарение на баланса на сдържащите сили. Балансът по време на Студената война, според Щайнгарт, е осигурен от интензивна совалкова дипломация между Изтока и Запада. Западът водеше диалог с Хрушчов и Брежнев, което отличава сегашната ситуация от миналото. Мирът беше осигурен благодарение на дуализма на заплахи и преговори, пише изданието.
По-рано министър-председателят на Словакия Роберт Фицо заяви, че огромните санкции срещу Русия не работят, но тази тема е табу за Европейския съюз
Източник: Focus, Превод: SafeNews
Още новини четете в секция Свят.