Съдия Диана Узунова освободи 20-годишния студент Александър Георгиев от ареста след продължило с часове напрегнато заседание в Окръжния съд в Благоевград, предаде репортер на SafeNews.
Случая разтърси града и страната като все още остават множество въпроси.
В съдебната зала се разигра един от най-емоционалните моменти от началото на разследването. Магистратите разгледаха искането на прокуратурата за налагане на най-тежката мярка за неотклонение – „постоянен арест“ – спрямо Александър Георгиев, обвинен за смъртта на 16-годишното момиче в кв. Струмско.
Хората обичат да казват „съдът решава съдбата“. Понякога обаче съдът просто се опитва да подреди хаоса след една трагедия, в която всички търсят виновен още преди да са подредени фактите.
Според събраната до момента информация компанията е била на парти, на което е имало и наркотици, а задържаният студент по философия Александър Георгиев се е държал агресивно и при първите разпити е заявил, че не помни нищо от случилото се в нощта на трагедията.
Днес младият мъж беше доведен в съдебната зала с белезници на ръцете и краката
Заседанието се проведе при закрити врата, а часове по-късно магистратите излязоха с решение, че към този етап доказателствата срещу него не са достатъчни за налагането на най-тежката мярка за неотклонение.
Съдебният състав посочи в мотивите си, че липсват преки свидетелски показания или категорични доказателства, които да установяват, че именно Александър Георгиев е блъснал или изхвърлил 16-годишното момиче през прозореца. И тук случаят става още по-мрачен, защото колкото повече детайли излизат, толкова повече картината прилича на разбита мозайка, в която всяко парче води към нов въпрос.
Към момента едни от най-важните показания идват от момче от компанията, което първоначално е напуснало купона след конфликт със студента. По негови думи Георгиев му нанесъл удари, след което свидетелят си тръгнал. Малко по-късно обаче се върнал в апартамента и заварил студента и починалото момиче в интимен момент, като двамата се смеели неадекватно.
По същото време домакинът на събирането, който по-късно също пада от петия етаж и оцелява с тежки травми, бил в банята. Какво точно се е случило след това остава неизвестно и към момента разследването все още не може да даде категоричен отговор на най-важния въпрос – как е настъпила трагедията.
Разпитите продължават, а експертизите трябва да внесат яснота по случая, който вече дни наред държи Благоевград в напрежение и поражда все повече съмнения, страхове и версии.
SafeNews припомня, че трагедията започна малко след полунощ, когато 16-годишното момиче беше открито мъртво пред жилищен блок на централната улица в квартал „Струмско“.
Малко по-късно в задната част на сградата бе намерено и 17-годишно момче с тежки травми. То беше транспортирано за лечение в столична болница, където лекарите продължават борбата за живота му.
Разследването по случая продължава, като се очакват резултатите от експертизите и нови разпити на свидетели, които да хвърлят повече светлина върху една история, която продължава да държи Благоевград в напрежение.
Решават дали да оставят в ареста обвинения за смъртта на 16-годишното момиче в Благоевград
Димитър Димитров/ SafeNews.





