4-годишният Марти, който беше пометен с майка си Христина и още трима души от АТВ на тротоар в курорта „Слънчев бряг” е изписан от болницата.
Предстои дълга рехабилитация за детето след изписването му от болница „Пирогов“.
„Предстои му да се научи отново да говори, да ходи, да се храни. Казва думички и ги повтаря, когато му ги казваш. започнал е да разбира. Но лявата му страна е малко по-обездвижена от дясната и трябва да се работи там“, каза чичото на Марти, Юлиян Здравков.
Към момента няма данни за психическото състояние на детето, тъй като до преди няколко дни то е било в будна кома.
„Лекарите ни казаха, че вероятно някои спомени ще се върнат. Но мисля, че към момента няма индикации да помни нещо“, каза още той.
Адвокатите на Бургазлиев искат и повторна проба на кръвта и се чака експертизата на АТВ-то.
Здравков обаче не изрази оптимизъм по отношение на разследването. „Имах някаква надежда, но мисля, че почнаха да се забравят неща. За случая вече не се говори. В районното не виждам нещо да се е променило. Родителите на Бургазлиев също са си на работа”, подчерта той
„В момента на брат ми му е най-тежко. Навърши 35 години във вторник. Да останеш вдовец и самотен родител на две деца – мисля, че се справя много добре в това състояние”, допълни той.
Близките няма да настояват делото да се гледа извън територията на Бургас. Но призова магистратите към безпристрастност.
До момента никой от семейството на Никола Бургазлиев не е правил опити да се свържат със семейството му.
„Дори да се свържат с нас, какво ще променят,да дойдат да обяснят на децата ми, на жена ми, на родите ми как да продължи нашият живот. Разбирам, че и за тях вероятно е трудно, но не си виновен, когато си на тротоара, Кога си виновен,кой е виновен”, попита той.
SafeNews припомня, че инцидентът стана на 14 август в „Слънчев бряг“, когато 18-годишният Никола Бургазлиев удари с АТВ петима пешеходци, сред тях три деца
В болницата в Бургас с тежки травми бяха приети 35-годишната Христина, майката на Марти, и момченцето.
Младата жена издъхна след близо три седмици в мозъчна смърт, а Марти беше транспортиран с въздушна линейка към болница „Пирогов“ в София. Там усилията на лекарите продължиха и детето беше изведено от кома. Днес Марти вече е при баща си и по-малкото си братче.
Източник: NOVA





