Бившият футболист на Славия и настоящ председател на Спортно-техническата комисия към Зоналния съвет на Българския футболен съюз във Велико Търново Георги Бижев е човекът, който е бил нападнат и тежко ранен при инцидент с мечка в Румъния, съобщава NOVA.
Случката се разиграва край язовир „Видрару“, където група туристи, пътуващи с автомобил, се натъкват на диво животно в близост до пътя. По информация от мястото, хората в колата започнали да хвърлят храна към мечката, която била с малко мече.
Първоначално ситуацията изглеждала по-скоро като опасна, но контролируема среща с диво животно, която бързо прераства в трагичен инцидент.
По записи, разпространени в румънските медии и вече обикалящи и международни информационни канали, се вижда как групата в автомобила се забавлява и подава храна към мечката, която се приближава до колата. В кадрите се усеща напрежение, но и фалшиво чувство за безопасност, което бързо се разпада в следващите секунди.
В един момент животното внезапно реагира агресивно
Мечката се втурва към автомобила и напада 46-годишния мъж, който се намирал най-близо до прозореца. Според първоначалната информация, той е бил ухапан по лявата ръка, като се е опитал инстинктивно да предпази лицето си от атаката, вдигайки ръката си срещу животното.
Ударът на хищника обаче се оказва тежък. Ръката на Бижев е сериозно разкъсана при нападението. В този момент останалите в автомобила реагират, а животното се оттегля след кратката, но изключително опасна атака.
Георги Бижев е добре познат във футболните среди у нас. Освен като бивш футболист на Славия, той е и бивш президент на Локомотив (Горна Оряховица), а в момента заема ръководна длъжност в структурата на БФС във Велико Търново.
Инцидентът край „Видрару“ поставя отново на дневен ред темата за опасното приближаване до диви животни и рисковото поведение на туристи, които подценяват ситуацията в природна среда.
Източник: NOVA.





