Делото за отнемането концесията на #Лукойл зави към девета глуха. Адвокатите на руското дружество намериха начин да замразят съдопроизводството за неопределено време – а служебният кабинет явно няма нищо против. Така пише разследващият сайт BIRD.BG за най-новото развитие около делото за концесията на „Лукойл“ на обща стойност близо 300 милиона лева.
„Нито един казус свързан с „Лукойл“ няма да бъде съдебно решен в обозримото бъдеще. А може би така е по-добре за ня#КОЙ – който ще може да купи рафинерията на „правилната и добра“ цена“, пишат още от BIRD.BG.
Ето информацията във Фейсбук профила на разследващия сайт, която SafeNews публикува без редакторска намеса:
Делото за отнемането концесията на #Лукойл зави към девета глуха. Адвокатите на руското дружество намериха начин да замразят съдопроизводството за неопределено време – а служебният кабинет явно няма нищо против.
Дружеството води административно дело в Бургас, което преди броени дни е спряно – по „взаимно съгласие“. Защо ли – ами за да се изчака търговско дело, заведено в София пак от „Лукойл“, срещу #МинистерскиСъвет. Т.е. завеждаме си ново дело (в началото на т.г.), за да спрем по-рано образуваното друго дело. И юрисконсултите на държавата казват на съда, че са ОК с това. И така процесуалната гяволия минава метър. Търговските дела се гледат бавно, на три инстанции – докато административните вървят доста по-бързо, пък и само на две. Линк към спряното дело в коментар.
#BirdBG припомня, че само преди два месеца неслучайни съдии в #АССО също така намериха начин да „замразят“ дела за глоби срещу „Лукойл“ на обща стойност близо 300 милиона лева, като сезираха съда в СЕС – по искане на „Лукойл“, разбира се.
И това замразяване ще трае поне две години. Минимум.
В обобщение, нито един казус свързан с „Лукойл“ няма да бъде съдебно решен в обозримото бъдеще. А може би така е по-добре за ня#КОЙ – който ще може да купи рафинерията на „правилната и добра“ цена.
„Лукойл“ трябва да върне на държавата близо 2 млн. лева.
С влизането в сила на Закона за компенсиране на разходите на потребителите за транспорт, лицата, които произвеждат нефтопродукти от суров нефт с произход от Русия или изнесен от Русия, се задължават да правят месечни вноски за компенсиране на разходите на потребителите за транспорт.
Размерът й се определя от министъра на икономиката и индустрията в срок до 15-то число на текущия месец на годината.
„Бяхме информирали от ръководителите на НАП и Агенция „Митници“, които също присъстваха на срещата, че ако през февруари приходите от ДДС и мита от „Лукойл“ са били 90 млн. лева, през март месец са били 40 млн. Април са 228 млн. лева“, коментира Главчев.