БГ професор стана съсед на Шварценегер и Сталоун на ЛУНАТА!
Вероятно заради драстичното посъпване на имотите в България, проф. Симеон Ананиев реши да прояви изобретателност в инвестиционните си намерения и си купи имот на Луната. Правилно прочетохте, да, на Луната. Това потвърди той и изреди куп любопитни подробности.
„Дъщеря ми беше на студентска бригада в САЩ и се чувахме редовно. Тя каза „тук е много интересно, има лунно правителство и се продават имоти на Луната“, при което аз се заинтересовах как става това нещо. Тя попълни документите от мое име за закупуване, след това ми се обади, че мога да го купя“, разказа собственикът на парцел на Луната.
След покупката на лунния парцел, проф. Ананиев разбира, че негови съседи са куп известни личности.
„Не е евтин, но не е и нещо супер скъпо. Тя също беше учудена как ще дам хиляди долари за имот на Луната. По-малко от 10 са, но не е коректно да се казва цената. Заплатих тези средства, получих нотариален акт, получих диск с всички имоти на Луната, видях кои са съседите. Съответно Луната има различни области, аз реших да купя малко по-скъпо място, където е по-спокойно, и след това се оказа, че известни личности също са си купили там. Знам за Шварценегер и Силвестър Сталоун“.
Ананиев уточни, че за парцелите на Луната все още не са измислени данъци.
„На този етап не се предвижда. Реших в малко шеговит стил да опитам да си платя данъка в България. Първо ме гледаха с интерес, после ме питаха защо не съм го платил в София. Знам за Росен Плевнелиев, че по същата схема си е купил с нотариален акт„, уточни той проф. Ананиев.
Проф. Ананиев, който е специалист в транспортната сфера каза, че вече е започнала работата по придвижване към Луната чрез използването на енергия.
„Исках да получа лиценз за извършване на транспорта дейност на Луната, но ми отказаха с мотива, че в близост има бази на Китай и Русия и трябва да го съгласувам с тях. Това, което исках да направя, е една модерна технология с лъчева енергия с кабинка, която начертава маршрута, вдига ви и ви придвижва в Луната. В началото го мислех за някакво новаторство, но се оказа, че в момента се работи много активно именно в такъв вид придвижване чрез енергия“, разказа проф. Ананиев.
Източник: България Он Ер