От Айова – с любов: пет извода от първата победа на Доналд Тръмп. Така се казва коментара по темата за безапелационната победа на Доналд Тръмп в щата Айова. Новият пост е анализ на това, което се случва и ще се случва в САЩ.
SafeNews публиква поста на автора на 10 книги и 7 пиеси и номиниран за Аскеер за драматургия Александър Урумов без редакторска намеса:
От Айова – с любов: пет извода от първата победа на Доналд Тръмп
Какво точно се видя на предварителните избори на републиканските кандидати в Айова?
Първо, стана ясно, че няма републикански кандидати, а има само един републикански кандидат и неговото име е Доналд Тръмп.
Резултатите са историческа победа и статистически рекорд:
– никой никога в историята не е получавал такова доверие на първични избори;
– победа в 98 от 99 окръга на щата Айова;
– над 30% разлика с втория в класирането ДеСантис;
– Тръмп получи значително повече от всички останали кандидати, взети заедно.
Нещо като “Индиана Джоунс и храма на обречените”.
Второ, никой освен Тръмп не може да отстрани Байдън.
Което републиканците го приемат в следния прочит:
Тръмп задължително ще отстрани Байдън.
Никой от другите републикански кандидати не е разглеждан сериозно.
Съобщението на републиканските избиратели от Айова е ясно и категорично.
Трето, именно това доведе до отказа на ДеСантис от надпреварата и подкрепата му за Тръмп, което е единственият разумен ход за губернатора на Флорида.
Освен всичко друго, това действие премахва съмненията, че той играе нечестна игра срещу Тръмп, за да помогне на Байдън. Каквито коментари се появиха междувременно.
Така ДеСантис ясно се позиционира в републиканската координатна система. Той е достатъчно млад, успешен и – явно – разумен, за да подготвя своята кандидатура за след 4 години.
Четвърто, срещу Тръмп остава единствено левичарката Ники Хейли. Която с всеки изминал ден ще изглежда все по-нелепо на фона на мощния фаворит с огромното доверие на хората в него.
Нимарата Ники Хейли, както е цялото й име, е един от многото примери за неблагодарност около Тръмп. И първата американка от индийски произход, служител в президентския офис.
/След нея Камала Харис стигна по-високо, но видимо не за да допринесе за по-добрата репутация на индо-американците.
За разлика от младата републиканска звезда Вивек Рамасвами/.
Хейли бе назначена от Тръмп за посланик на САЩ в ООН. Където поради истерично-несъгласуваните си позиции и изказвания се отличи и с ярък непрофесионализъм. Но истината е, че това бе по-скоро типично кадрово решение за неподготвения с политически кадри 45-и президент на САЩ.
Най-ярък пример е Рекс Тилърсън, първият външен министър на Тръмп /преди Майк Помпейо/. Който изгуби две години в мотаене и лични сделки, вместо решително да разчисти терена от целия либерал-екстремистки и политизиран до фанатизъм демократически чиновнически естаблишмънт.
Пето, мощната консолидация по републиканските върхове е отговор на решителността на членове и симпатизанти, за които отдавна няма съмнение кой е техният кандидат.
И накрая – едно наум, с пожелание да не се сбъдне:
През 2020 глобалисткото задкулисие фалшифицира изборите. Сега ще им е доста по-трудно, до невъзможност.
А ужасът на злодеите от идващия Тръмп е толкова голям, че този път биха вдигнали залога, само и само да го спрат по пътя му към Белия дом.
Един от вариантите за вдигане на залога е влизане в директен конфликт НАТО-Русия през украинска територия и с подкрепата на соросоидното правителство на Туск в Полша.
Пълномащабна война далеч от границите на САЩ е значително по-приемливо за глобалистите-злодеи. Отколкото влизането на Тръмп в Белия дом, което ще бъде техният край.
Впрочем, в пропаганден план подготовката за такива действия е вече започнала и всички разумни/мислещи хора го виждат и го осъзнават.
Бог да пази човечеството, Бог да пази България!
Нека молитвите ни бъдат за протекция върху страната ни и за осъзнаване на управляващите, и ако не – за тяхното отстраняване.
За още актуални новини: Последвайте ни в Google News